+48 61 437 78 85
MENU
Home > Bydło > Racice i Skóra

Racice i Skóra

Pielęgnacja skóry bydła – farmwet.pl

Skóra pełni wiele istotnych funkcji, które mają duże znaczenie dla ogólnej kondycji organizmu. W związku z tym konieczne jest dbanie o nią we właściwy sposób. Wówczas krowy będą czuły się dobrze, a co za tym idzie, wpłynie to pozytywnie na produkcję. W okresie letnim, bydło samodzielnie dba o stan swojej skóry w wyniku kontaktu ze środowiskiem. Słońce, deszcz, wiatr, jak i również ocieranie się o krzewy i drzewa. To wszystko sprawia, że bydło posiada zdrową i zadbaną skórę. Inaczej jednak dzieje się w przypadku krów, które stale przebywają w oborze. Dużo częściej zapadają one bowiem na rozmaite schorzenia skórne. Wynika to między innymi z panujących wewnątrz obory warunków, które nie są sprzyjające. W związku z tym faktem, konieczna jest pielęgnacja skóry bydła przy użyciu dedykowanych preparatów.

Czytaj więcej

Pielęgnacja skóry bydła – dlaczego to takie ważne?

W związku z tym, że skóra pełni właściwie swoją rolę tylko wtedy, gdy jest odpowiednio zadbana, hodowcy powinni przyłożyć do tego szczególną wagę. U krów, które posiadają zdrową i zadbaną skórę, odnotowuje się wzrost wydajności mlecznej. Ponadto, dochodzi u nich do ograniczenia zanieczyszczeń mikroorganizmami oraz zanieczyszczeń mechanicznych. Pragnąc zadbać o skórę bydła, warto sięgnąć po specjalistyczne produkty takie jak dremospraye czy dremożele. To skuteczne preparaty, które zabezpieczają skórę bydła przed otarciami, owrzodzeniami, grzybicą, chronią też przed ukąszeniami owadów oraz przyspieszają regenerację po różnorodnych skaleczeniach. Produkty te można stosować nie tylko w pielęgnacji skóry bydła, ale też trzody, kóz, owiec, jeleni, koni czy ptaków. Preparaty zawierają naturalne składniki takie jak flawonoidy o działaniu przeciwzapalnym, seskwiterpeny wykazujące właściwości przeciwdrobnoustrojowe oraz nienasycone kwasy tłuszczowe działające regenerująco.

Pielęgnacja racic u bydła, a zapobieganie stratom w hodowli

Choroby kończyn krów są jednym z problemów, powodujących największe straty w chowie. Dlatego też należy pamiętać o tym, aby poddawać je regularnym zabiegom pielęgnacyjnym, które pozwolą na zahamowanie rozwijających się chorób oraz zapobiegną ich występowaniu. Pielęgnacja racic u bydła powinna odbywać się z zastosowaniem wyspecjalizowanych preparatów. Kulawizny, jak i również inne schorzenia dotykające kończyny bydła powodują straty ekonomiczne, które wynikają ze zmniejszonej wydajności mlecznej, przedwczesnym brakowaniem zwierzęcia ze stada, a także ponoszeniem kosztów leczenia. Ponadto, krowa borykająca się ze schorzeniami racic może zwyczajnie odczuwać ból. W tym wypadku, warto sięgnąć po preparaty z naszej oferty. Regularne mycie racic u krów z zastosowaniem proponowanych przez nas środków pozwoli zapobiec infekcjom racic i skóry oraz stworzyć warstwę ochronną.

BIODERM GOLD Unikalny produkt do pielęgnacji skóry zw...
Rozwiązanie na: problemy skórne, otarcia, grzybice, ukąszenia owadów, korekcję racic
Płyn do kąpieli kończyn. Neo Podofit jest płynem prof...
Rozwiązanie na: Zapalenia skóry. Deformacja racic. Kulawizny. Choroby kończyn.
FARMWET
GASTROGOLD
Końskie zdrowie w najlepszej dawce!
SPRAWDŹ
PARTNERZY
CERTYFIKATY
© Farmwet. Wszystkie prawa zastrzeżone.