+48 61 437 78 85
MENU
Home > Drób > Skorupki i nogi

Skorupki i nogi

Słabe skorupki jaj u kur niosek – jak je wzmocnić?

No dobrze, ale wzmocnić jajka czy kury? Tym razem nie ma znaczenia co było pierwsze, a wzmocnić najlepiej: jedno i drugie. Na szczęście ta kwestia nie stanowi wielkiego filozoficznego problemu. Jest zupełnie logiczne, zarówno z naukowego punktu widzenia, jak i na tak zwany chłopski rozum, że zdrowa i mocna kura będzie znosiła równie zdrowe i mocne jajka.

Równie logiczna myśl, która nasuwa się wskutek powyższego jest taka, że kury nioski znoszące jajka o słabych skorupkach cierpią na wyraźny deficyt substancji, których właśnie tym skorupkom brak. Tak oto, po oględzinach jajek, mamy zdiagnozowane kury. Kurom brakuje zatem pierwiastków śladowych zawartych tradycyjnie w skorupkach jajek i czyniących je mocnymi. Na pierwszy plan wysuwa się zatem prozaiczny niedobór i problemy z dystrybucją wapnia u kur. Słabe skorupki to jednak początek dalszych problemów, które mogą ostatecznie zaowocować znacznym zmniejszeniem ilości znoszonych jaj. To poważna strata nie tylko dla kury, ale także, a może nawet przede wszystkim, dla hodowców. Od dawna próbowano radzić sobie z zaburzeniami nośności kur na różne sposoby. Kiedy skorupki jajek były słabe, albo jajka otoczone były wręcz jedynie miękką błoną, nioskom podawano do spożycia na przykład skorupki zdrowych jaj. Obecnie mamy o wiele prostsze i skuteczniejsze rozwiązania niż intuicyjne sposoby naszych dziadów. By uzupełnić niedobory minerałów, stosujemy wapń o wysokiej biodostępności oraz mieszanki ziołowe zwiększające wchłanianie i dystrybucję wapnia do skorupek i kości. Na porządnej fermie nie może zabraknąć stosownych rozwiązań.

Jak wzmocnić skorupki jajek efektywnie i nowocześnie?

Współcześnie życie toczy się znacznie szybciej niż niegdyś. Brakuje już czasu na eksperymentowanie. Realia wymuszają na wszystkich przedsiębiorcach bycie elastycznymi oraz konkurencyjnymi. Jednocześnie pojawiają się coraz nowsze rozwiązania wspierające te cechy. Łatwo zatem aplikować także dostępne już powszechnie nowoczesne produkty na bazie ziół wspierające zdrowie oraz nośność kur. Obok wspomnianego wapnia poważnym problemem mającym wpływ na grubość skorupek, a przede wszystkim rozwój ptaka bywa niedobór fosforu u drobiu. Fosfor jest jednym z najdroższych i deficytowych minerałów w paszy dla drobiu. Fosfor odpowiada za wzrost, produkcję i reprodukcję ptaków. Niedobory fosforu prowadzą do zmniejszenia produkcji jaj oraz problemów ze skorupką. Nadmiar fosforu stosowany w produkcji wydalany jest do środowiska i powoduje eutrofizację (zwiększenie pierwiastków biogennych) wód. Dostępny u nas ziołowy produkt naturalnie wzmacnia działanie fitazy - enzymu biorącego udział w rozkładzie kwasu fitynowego (fosforu roślinnego o małej biodostępności).

Różnorodne preparaty dla drobiu

Biorąc pod uwagę powyższe, warto zastanowić się, jaki preparat wybrać. Naturalnie istnieją produkty wspomagające uzupełnianie zarówno wapnia, jak i fosforu. Czy jednak za każdym razem potrzebne będą oba te pierwiastki? W przypadku brojlerów preparaty wspierające przyswajanie fosforu powinny być zupełnie wystarczające. Tymczasem, jeśli chodzi o nioski – wapń odgrywa u nich znacznie ważniejszą rolę. Jeżeli nadal macie wątpliwości co do wyboru, skonsultujcie się z ekspertami farmwet.pl! Nasi specjaliści fachowo doradzą konkretny dodatek do paszy dla każdego rodzaju drobiu.

Wieloziołowa formuła w płynie przygotowana z ekstraktów ...
Rozwiązanie na: Duża ilość stłuczek. Zła jakość skorupki jaj. Zły stan kośćca. Niedobory wapnia i fosforu.
Wieloziołowa formuła przygotowana z ekstraktów ziołowych...
Rozwiązanie na: Zła jakość skorupki jaj. Duża ilość stłuczek. Mała zdolność wylęgu.
Wieloziołowa formuła przygotowana z ekstraktów ziołowych...
Rozwiązanie na: Biegunki pokarmowe. Zła flora bakteryjna przewodu pokarmowego. Zła absorbcja wapnia .
Preparat zawierający wysokie dawki substancji biologicznie ...
Rozwiązanie na: Mała przyswajalność fosforu z paszy. Małe przyrosty masy ciala.
Produkt zawierający ekstrakty z ziół: Cissus quadrangular...
Rozwiązanie na: Pozytywny wpływ na jakość i wytrzymałość kośćca, mięśni i jaj.
NOWOŚĆ Idealna krzywa nieśności Goldeg to mieszank...
Rozwiązanie na: utrzymanie nieśności, poprawę wyników produkcyjnych, wsparcie nioski reprodukcyjnej i towarowej
W okresie odchowu nioski i broilera niezbędne jest wsparcie...
Rozwiązanie na: zwiększenie wylęgowości, poprawa jakości jaj, obniżenie liczby stłuczek, witamina D3 + wapno
FARMWET
GASTROGOLD
Końskie zdrowie w najlepszej dawce!
SPRAWDŹ
PARTNERZY
CERTYFIKATY
© Farmwet. Wszystkie prawa zastrzeżone.